Andreas Hemming/ Mirdita midis traditës dhe modernizmit. Vera “Arbri” vlerësim maksimal

Nga Pirusti News
1 396 Shikime

Andreas Hemming mbetet një nga promovuesit më të mirë të Mirditës në Gjermani ku jeton, dhe në shumë shtete ku ai shkon në konferenca të ndryshme. Qëndrimi për disa muaj në Mirditë, njohja me shumë njerëz nga shtresat e ndryshme të popullsisë së kësaj treve, por qëndrimi gjatë kohë me intelektualët dhe njerzit e artit e kulturës e kanë bërë atë të apasionuar pas historisë, kulturës, folklorit dhe resurseve të tjera të kësaj treve.

Këtë rradhë në  Andreas Hemming, ka përcjellë “Mirditë” në një konferencë e cila është mbajtur më 12. prill 2018 në Zvicër.

Në këtë konferencë organizuar nga Shoqata Zvicër-Shqipëri, Andreas Hemming ka mbajtur kumtesën me titull: “Mirdita midis traditës dhe modernizmit”

Në këtë takim vjetor është prezantua Kantina e verës “Arbri” me verërat cilësore të saj, produkt i veçantë i trevës së Mirditës. Sipas etnologut Andreas Hemming, pjesmarrësit e shumë kanë vlerësuar kantinën “Arbri” të Mirditës, për produktet e saj që tashmë kanë një emër të spikatur në tregjet ndërkombëtare.

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan