Rubik/Vijojnë ndeshjet e Ligës Kombëtare të Futbollit U-19

Nga Pirusti News
763 Shikime

Rikonstruksoni sëfundi i fushës së futbollit të Rubikut me finacimin e dy sportashësve rubikas Klodian Doda dhe Klodian Prenga, ka bërë që ndeshjet të bëhen në kushte mjaft të mira.

Kështu gjatë pasdites së sotme, qyetarët e Rubikut për dy orë me rradhë kanë ndjekur ndeshjen e rradhës mes Rubikut dhe Partizanit, në kuadër të Ligës Kombëtare të Futbollit U-19. Ndesha ka pasur një rivalitet të fortë, ndërsa rezultati ka qenë në favor të skuadrës së Partizanit, me një gol diferencë. Pra në përfundim të minutës së 90-të, rezultati ka qenë 3-2 për ekipin mik.

Kjo ishte ndeshja e dytë e kampionatit që zhvillohet në Rubik, pas asaj që u fitua me ekipin e Shkendijës. Janë edhe tre ndeshje në rradhë, konkretisht me Dinamon dhe Arenën, ndeshje të pritet të zhvillohen në javët pasuese. Ndërkohë që Rubiku është në vendin e tretë të gjtha premiasat janë që të shënohen suksese në ndeshjet e ardhme. Garanci është edhe puna plot pasion e Kaçaçit (Preng Gjergji) i cili ishte edhe sponsor i ndeshjes, e trainerit Ilir Gjergji, mësuesit Armando Marku, etj. Nuk mungon edhe angazhimi i gjyqtarit me përvojë Gjovalin Përlesi, etj.

Nga Rubiku: Pal BIBA

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan