Shtohen shpresat për shtetasin polak Tomasz Maria. Aksident i rëndë në autostradën Rrëshen Kukës.

Nga Pirusti News
1 285 Shikime

Një ngjarje e rëndë është shënuar dje rreth orës 12 në aksin Rrëshen-Reps, pjesë e autostradës Rrëshen – Kukës. Një i ri polak i apasionuar pas guidave me motoçiketa, i shoqëruar nga dy bashkombas të tij ka qenë duke ecur me shpejtësi të konsiderueshme në drejtim të Kukësit. Sapo ka kaluar mbikalimin e Repsit, rreth një kilometër nga karburant “Tusha”, shtetasi polak Tomasz Maria, i datëlindjes 1970 ka humbur drejtimin e motorrit dhe është përplasur me trafikndarësen e autotradës.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i siptalit Rrëshen, stafi i të cilit është gjendur në kohë rekord në vendin e ngjarjes, me shërbimin përkatës në autoambulancë. Shtetasi nga Polonia është transportuar shumë shpejt në drejtim të spitalit Rrëshen, por mjekët aty kanë konstatuar se gjëndje e tij ka qenë në kufinjtë e mbijetesës, pasi kishte hemorgji të fortë në organet e brendshme. Në këto kushte drejtori i spitalit Edmond Karrica ka kërkuar ndihmën e një helikopteri për ta transportuar në drejtim të Tiranës, për shërbim më të specializuar. Nuk ka vonuar shumë dhe në fushën e sportit në Rrëshen ka mbërritur helikopteri i cili e ka çuar në spitalin ushtarak, në Tiranë.

Burime nga spitali ushtarak konfirmojnë se situata e tij ka qenë shumë e rëndë dhe herë herë ka kalur në vdekje klinike, por orët e fundit gjëndja e tij ka përmirësime çka mund të japë shpresë për mbijetesë. Gjatë ditës së sotme kanë mbërritur të afërmit e tij nga Polonia, të cilët po tentojnë për ta çuar në vendin e origjinës, por gjendja e rëndë e ka pamundësuar një ide të tillë. Nga burimet policore por edhe dëshmitarë të shumtë në vendngjarje, konfirmohet se aksidenti ka qenë tërësisht i pa ndikuar nga asnjë faktor tjetër, përveçse humbjes së drejtimit nga ana e tij.

a.ndoja  

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan