Rubik. Parakalimi i gabuar, fund tragjik për dy drejtues mjetesh, ndërkohë që tre të tjerë janë të plagosur rëndë.

Nga Pirusti News
1 169 Shikime

Shpejtësia tejnormave dhe parakalimi i gabur, pikërisht aty ku vija ndarëse e ndalon kategorikisht atë, ka rezultuar me bilanc tragjik gjatë aksidentit të pasdites së sotme në superstradën Milot-Rubik, në afërsi të fshatit Fang, në Mirditë.

Një papërgjegjësi çasti dhe janë shuar jetët e dy drejtuesve të mjeteve Sharon (wolsvagen) me targa AA943NP dhe Benzit me targa AA182TY, përkatësisht Jak Syla 63 vjeç nga Fush-Arrësi dhe Myftar Kovaçi 52 vjeç nga Hasi.

Burimet policore, por edhe dëshmitarë të vendngjarjes kanë konfirmuar ka qënë mjeti Sharon që është futur në parakalim, por drejtuesi nuk e ka llogaritur mirë mundësinë e daljes, ndaj është ndodhur ballë për ballë më benzin në krahun e tij, ku ndodheshin edhe pasagjerët të cilën u dëmtuan rëndë.

Dy drejtuesit e mjeteve në përballJen direkte në rrugë kanë ndërruar jetë në pak kohë, ndërsa të tjerët pasi kanë marrë ndihmën e parë në spitalin Rrëshen, janë transportuar në kohë të shpejtë drejt spitalit të traumës në Tiranë. Ndërkohë që grupi hetimor në vendngjarje nën drejtimin e Prokurorisë vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

 

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan