Katedralja e Rrëshenit, feston për Krishtlindje

Nga Pirusti News
654 Shikime

Ditët festive të fundvitit dhe veçanërisht festa e Krishtlidjeve, përveç celebrimeve dhe meshave të drejtuara nga Ipeshkëvi i Dioqezës së Rrëshenit Imzot Gjergj Meta, kanë përcjellë edhe aktivitete të ndryshme festive. Ndër to më i rëndësishmi ishte koncerti festiv i Krishtlindjeve, me artistë nga Koret e Dioqezave të Tiranës, Lezhës dhe Rrëshenit.

 

Koncertin e përshëndeti Ipeshkëvi i Dioqezës së Rrëshenit Imzot Gjergj Meta, i cili duke uruar të pranishmit për festat, ka falenderuar të gjithë instrumentistët e ardhur nga Tirana dhe Lezha, dhe në veçanti ka falenderuar dirigjentin e këtij koncerti festiv.

Në këtë koncert janë luajtur dhe kënduar pjesë të njohura që përkojnë me festën e Krishlidjeve, të interpretuara në gjuhët shqip, anglisht dhe latinisht.

Të pranishmit kanë mirpritur dhe duartrokitur artistët me shpresën e rikthimit të tyre në festat e ardhshme.

Xhovalin Z. Kaçorri  

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan