Mirdita siguron vendin në finale për Kupën e Shqipërisë

Nga Pirusti News
862 Shikime

Ekipi mirditas i drejtuar nga Lindita Hoxha me një lojë spektakolare ka vulosur përfundimisht, pjesmarrjen e saj ne finale e Kupës së Shqipërisë, në volejboll për femra. Ndeshja e ditës së sotme është zhvilluar në “Tirana Olimpik Park”, ambienti i ri olimpik i sportit shqiptar, i ndërtuar në mjediset e ish-kompleksit sportiv Dinamo, në kryeqytet që mban emrin e një prej figurave më të mëdha të basketbollit shqiptar, “Feti Borova”.

Pas një ndeshje me epërsi të dukshme në çdo aksion nga Mirdita ka siguruar e para vendin e nderit dhe premtues drejt majave të këtij kampionati, duke u renditur ndër ekipet që do të pasojnë drejt  Kupës se Shqipërisë në volejboll për femra. Kjo u arrit sot pas fitores 3-0 arritur ndaj ekipit të Tiranës, në gjysmefinalen e zhvilluar ne sallën e lojërave me dorë “Feti Borova”.

Rezultati sipas seteve:

Mirdita – Tirana, 3-0 (25-20, 25-19, 25-12)

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan