“Burrat në karantinë” në interpretimin aktoresk të Nikos së Lezhës, në kameran e Olsi Tetajt

Nga Pirusti News
703 Shikime

Pas një sërë videosh me nota humoristike të mirëpritura nga publiku, vjen dhe ajo e rradhës me protagonist Nikon, gazetashitësin ambulant të ketij qyteti që një herë e një kohë ishte pjesë e estradës së qytetit bregdetar. Pas një pauze të gjatë në atë fushë të artit, Nikoja u pikas nga regjizori i mirënjohur, mjeshtër i kameras Olsi Tetaj.

Janë disa episode filmike të realizuara nga  “Mr. Bean” i kohëve të fundit, ndërsa sapo ka dalë episodi vijues diktuar nga kushtet e karantinës në familjet shqiptare, sidomos të burrave të cilët njihen si më aktivë në daljet nga shtëpia qoftë për punë, por edhe për kafe, lojra e shëtitje.

Olsi Tetaj i mirënjohur pas fotografisë dhe videos, i diplomuar për regjizurë në Akademinë e Arteve në Tiranë, thotë se edhe kjo pjesë e një projekti i cili do të jetë i gjatë është mirëpritur nga shikuesi, ndonëse duket sikur pozicionin e burrit në shtëpi e kemi ekzagjeruar pak. Por është mirëkuptuar për vetë natyrën e këtij aktori sic është Niko Delia, plus se episodi ka nota të theksuara humori.

a.ndoja

http://pirustinews.com/2020/01/15/nikoja-gazetashitesi-ambulant-i-lezhes-nje-mr-bean-ne-fokusin-e-mjeshtrit-te-imazhit-olsi-tetaj/

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan