Pjetër Domgjoni, Vota e shqiptarëve të Kroacisë për Erminën, bijë e Dardanisë, mbesë e Mirditës

Nga Pirusti News
1 283 Shikime

Ermina Lekaj, DEPUTETJA PARË SHQIPTARE N’PARLAMENTIN  KROATË

Bijë e Dardanisë, origjinë hasjane, mbesë mirditore, qytetare e Prizrenit lashtë, gjak t’pastër shqiptarë, shkollim superior, punëtore e pa lodhun, veprimtare madhe. Si deputete e zgjedhun n’parlamentin kroatë, për katër vite me radhë, Zonja nderueme,

-ERMINA LEKAJ PËRLASKAJ-

Denjësishtë dhe me shumë sukses, përfaçsoi pakicën Kombëtare Shqiptare n’Kroaci, tu i ba nderë e tue naltsue t’gjithë kombin tonë shqiptarë.
Me votën që i patëm dhanë ERMINËS në zgjedhjetë parlamentare, para katër vitesh, si shqiptarë, i treguamë botës se jemi popull i mençun, tash. Me votën që do t’ia japim përsëri ERMINËS, edhe në këto zgjedhje, do ti tregojmë botës se. Jemi edhe popull, politikishtë, i pjekun.

 

Disa kohë më parë, Deputetja sharmante e parlamentit të Kroacisë Ermina Lekja-Përlaskaj, në një intervistë për Pirustin:

Një kafe me Erminën, deputeten e vetme shqiptare të parlamentit të Kroacisë

 

 

 

 

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan