Që 𝐍ë𝐧ë 𝐓𝐞𝐫𝐞𝐳a të jetë mbretëreshë edhe 𝐧ë 𝐒𝐮𝐞𝐝𝐢, 𝐤ë𝐫𝐤𝐨𝐧 𝐧𝐝𝐢𝐡𝐦ë𝐧 𝐞 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡ë 𝐬𝐡𝐪𝐢𝐩𝐭𝐚𝐫ë𝐯𝐞..!!

Nga Pirusti News
916 Shikime

Znj. Florie Bajraktari, artiste, krijuese si dhe kryetare e OJQ-së, ´´Mbretëresha Antigonë´´ fton të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë, për të kontribuar në realizimin e projektit për ngritjen e shtatores së Nënës Terezë në Värnamo të Suedisë.

Vendi i ngritjes së shatores është përcaktuar dhe miratuar tashmë, por nevojiten vetëm mjetet finaciare për punimin dhe transportin e shtatores.

Ky Projekt është mirpritur nga Pastori katolik, Franz Schnider i cili ndihet shumë i lumturuar që mund të jetë pjesë e projektit duke kontribuar më ndarjen e trollit për vendosjen e shtatores së Shën Nënës Terezë, në Suedi.
Pastori, Franz Schnider, paraprakisht, ka falenderuar, uruar dhe bekuar të gjithë kontribuesit e tjerë, të vullnetit të mirë,që do të dhurojnë mjete financiare për ngritjen e shtatores së Shën Nënës Terezë në Suedi.

Gjithashtu ai ka bekuar gjithë kombin shqiptar të Shën Nënës Terezë, bijtë e bijat shqiptare nga mbarë bota, si edhe shqiptarët në Suedi po ashtu.

Projekti për ngritjen e shtatores së Shën Nënës Terezë, në Suedi, kërkon ndihmën tuaj! Numri i xhirollogarisë është ky:

Raiffeisen Bank Kosovo
Prishtina, Kosovo
SËIFT code RBKOXKPR
XK05 1501 2000 0002 8925 (në shtojcë dokumentat zyrtar)
Viber+46 70-449 75 44
ËatsApp +46 70-449 75 44
GSM.+383 497-379 10 Kosovë

Ndërsa Florije Bajraktari ju dretohet me këto fjalë:
´´Te gjithe qytetareve te vullnetit te mire kerkojme qe tna ndihmojne finansiarisht dhe moralishte per ngritjen e shtatores se Lumtures Nena Tereze ne Qytetin e Värnamo ne Suedi.
Kekesa ime qe e kam paraqitur ne Qytetin e Värnamo ne oborrin e kishes Katolike eshte pranuar qe shtatorja e NENES TEREZE te jete ne madhesi 2 meter ne Bronz qmimi 40. 000 euro
Ne jemi percaktuar qe punimin e kesaj vepre, skultorin mr Gani Bajraktari Florie Lule Bajraktari Thomas Alm nje mik i madh i shqiptarve.

OJQ `´ Mbretëresha Antigonë´´ promovon kulturën shqiptare edhe më ngritjen e monumenteve të figurave kolosale kombëtare shqiptare, mbrenda dhe jashtë vendit!

SUKSESE.

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan