Kantautori i mirënjohur Kol Zefi, fjalët lapidare në tribunalin e Hagës, vjen kënga me Mark e Tone Gjoka, në këtë 28 nëntor

Nga Pirusti News
4 103 Shikime

Kantautori Kol Zefi, këngëtar i mirënjohur prej dekadash, pjesë e Ansamblit Mirdita “Mjeshtër i Madh” thotë se jam i surprizuar si të gjithë shqiptarët me fjalët lapidare në tribunalin e Hagës, të Jakup Krasniqit, drejtues i lartë ndër vite i shtetit të Kosovës, njëherit zëdhënës i ushtrisë së lavdishme clirimtare të  Kosovës.

Unë jam shqiptar, s’jam as katolik e as mysliman, unë jam veç shqiptar e Zot Atdheun kam” ishin fjalë që më godisnin papushim në kokë, shtoi ato dhe se “n’trojet tona Ilire kam lind dhe jetue, askënd s’kemi vra, as kemi pushtue”. Pikërisht frymëzuar nga qëndrimet e kokave të UÇK-së në tribunalin e turpit, thura vargjet e kësaj kënge.

Vargje të tilla u mirëpritën nga kantauori Mark Gjoka “Mjeshtër i madh” dhe në kohë rekord u realizua kënga e cila kemi besim se do të mirëpritet.

Këngëtari autor tekstesh Kol Zefi, thotë se u punua me mjaft profesionalizëm edhe pse në një kohë shumë të shkurtër, pasi vendosëm që kënga të ishte gati në këtë 28 nëntor. Filmimet cilësore u realizuan në kalanë e Lezhës e natyrisht pranë vendvarrimit të Gjergj Kastriotit. Muzika u punua me mjaft përkushtim nga Mark Gjoka në studion e tij tejet profesionale, me mbështetjen e Saimir Gjokës si orkestrues dhe producent.

Ju ftoj ta ndiqni këtë këngë, përfundon kantautori Kol Zefi.

a.ndoja

Ju mund të lexoni edhe...

takipçi al paketleri

ucuz türk takipçi

takipçi al paketleri ile tiktok yada instagram da fenomen olmak çok kolay, dünya geneli hemen fenomen ol!

ankara escort gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort gaziantep escort seks hikayeleri erotik film izle sakarya escort sakarya escort sakarya escort kuşadası escort serdivan escort hd porn konya escort konya escort bayan