Javascript Disabled!

Please Enable Javascript if you disabled it, or use another browser we preferred Google Chrome.
Please Refresh Page After Enable

Powered By UnCopy Plugin.

Albion Marku nga Rrësheni, shpërthyes në krah, zbulimi i sezonit “çmend” skautët kryeqytetas dhe ata kroatë

Nga Pirusti News
2 434 Shikime

Shpejtësia është arma e tij më e fortë.

Statistikat flasin në favor të tij, teksa interesi sa vjen e rritet. Bëhet fjalë për 18 vjeçarin, Albion Marku, i cili edhe pse në një moshë fare të re po mahnit skautët shqiptarë dhe jo vetëm. Kurorëzimi si kampion i Kategorisë Superiore U-19 me Shkëndijën e Tiranës ishte vetëm një pjesë e “tortës” së suksesit të tij.

Zgjedhja si “Futbollisti i Vitit” në elitën e futbollit të të rinjve ka rritur pikët e talentit mirditor në sytë e Europës. Shumë skuadra kanë nisur të mbajnë shënime për një talent të prespektivës. 15 golat e 26 asistet e tij kanë futur në garë klubet më të mëdha Europiane.

Lokomotiva e Zagrebit duket ajo më e interesuara. Skuadra kroate ka  shtrirë tentakulat drejt Markut. Megjithatë, bindja e tij nuk do të jetë aspak e lehtë. Pasi skuadra si Partizani e Tirana nuk dëshirojnë ta lejojnë Markun që të largohet kaq shpejt nga Shqipëria.

Marku është pjesë edhe e kombëtares shqiptare të 20 vjeçarëve dhe veshja e fanellës së rëndë shihet si trampolina e duhur që Marku të “kap” një skuadër impresionuese. 

Denis Filopati, Ora News.tv

Ju mund të lexoni edhe...

Pin It on Pinterest